به گزارش مجله لایف استایل
[ad_1]

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجان

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجاناختصاصی «تابناک با تو»؛ «مهربان علیوا» بانوی اول جمهوری آذربایجان است. او همسر رئیس جمهور آذربایجان و رئیس مؤسسه ی «حیدر علییف» و معاون رئیس جمهور است.

خانم مهربان علیوا سفیر حسن نیت سازمان ملل متحد در امور آموزش، علم و فرهنگ “یونسکو” و سفیر سازمان اسلامی تربیت، علوم و فرهنگ “ایسیسکو” است.

پدر بزرگش «جلال پاشایف» نویسنده ی برجسته ی آذربایجانی و پدرش «عارف پاشایف» از سال 1996 میلادی رئیس آکادمی پرواز بود. مادر او خانم «ایمان قلیوا» نیز یکی از چهره های برجسته در زمینه های فرهنگی، زبان شناسی و شرق شناسی می باشد.

مهربان علیوا علاوه بر نقش آفرینی در زمینه خارجی امروز نقش فعال و سازنده ای را در داخل کشورش ایفا می کند. او در عرصه ی سیاسی و اجتماعی فعال است. کودکان و چالش های آنها هدف اصلی رویکردهای مهربان علیوا و فعالیت های اجتماعی و خیریه او هستند.

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجان

از ساخت مدارس جدید، بیمارستان ها، کلینیک ها، انستیتوهای آموزشی موسیقی تا مرکز تالاسمی و پروژه های اهدای خون و انسولین، کمپین های آگاه سازی زنان درباره ی شیر مادر تا حمایت از کمپ های تابستانی اختصاصی برای کودکان با نیازمندی های خاص از جمله فعالیت های او به شمار می روند. سالمندان و کمک های مالی در جهت کمک به آنها نیز از دیگر فعالیت های او به شمار می روند.

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجان

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجان

الهام علییف و همسرش مهربان علیوا دیروز 24 آگوست مجتمع ورزشی تفریحی را در معیّت یکدیگر و در محله خطائی باکو پایتخت جمهوری آذربایجان افتتاح کردند.

[ad_2]

منبع خبر

گرد آوری : http://www.lifestyles.ir

عکس هایی از بانوی اول جمهوری آذربایجان

مطالب داغ


پرشین جوک

دوستان عزیز تمام سعی ما شاد کردن دل شما کاربران عزیز حتی لحظه ای می باشد. پس به مطالب این سایت به صورت طنز نگاه کنید.