به گزارش لایف استایل سرویس چهره ها

عذرخواهی بازیگر سرشناس به دلیل استفاده از یک واژه نژادپرستانه

[ad_1]

ویگو مورتنسن,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,اخبار بازیگران
ویگو مورتنسن به دلیل استفاده از یک واژه نژادپرستانه در جلسه پرسش و پاسخ فیلم «کتاب سبز» عذرخواهی کرد.

به گزارش مهر به نقل از والچر، ویگو مورتنسن بازیگر نامزد جایزه اسکار که در جلسه پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم «کتاب سبز» از واژه نژادپرستانه «کاکاسیاه» استفاده کرده بود، عذرخواهی کرد و قول داد که دیگر آن کلمه را بر زبان نیاورد.

ویگو مورتنسن بازیگر مشهور فیلم های «ارباب حلقه ها» و «قول های شرقی» در جلسه پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم «کتاب سبز» که در روز چهارشنبه ۸ نوامبر برگزار شد، به همراه ماهرشالا علی همبازیش در فیلم، در مورد چگونگی دوستی چندنژادی درون فیلم و بحث نژادپرستی در آمریکا صحبت می کرد که با توجه به گزارش هالیوود ریپورتر، برای بیان کردن یک نکته درباره پیشرفت و ترقی از واژه نژادپرستانه «کاکاسیاه» به صورت کامل استفاده کرد. (این عبارت تحقیرآمیز برای سیاهپوست ها شناخته می شود و از درج کامل آن حتی در این خبر نیز خودداری شده است.)

مورتنسن در این جلسه گفته بود: برای مثال، هیچ کس الان نمی گوید «کاکاسیاه». پس از گفتن این واژه از سوی مورتنسن حاضران در جلسه حیرت زده شده بودند.

روز پنجشنبه ۹ نوامبر، یک روز بعد از این اتفاق مورتنسن طی یک بیانیه رسما از به کار بردن این واژه عذرخواهی کرد.او گفت: گرچه قصد و نیت من این بود که قاطعانه علیه نژادپرستی صحبت کنم اما باید بگویم من حق ندارم حتی تصور آسیبی را که شنیدن این کلمه در هر شرایطی وارد می کند، بکنم. من از این کلمه چه در جمع خصوصی و چه در جای عمومی استفاده نمی کنم. بسیار متاسفم که شب گذشته از این کلمه به صورت کامل استفاده کردم. قول می دهم که دیگر آن را بر زبان نیاورم.

sarpoosh

با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم

[ad_2]

منبع خبر

گرد آوری : http://www.lifestyles.ir/

مطالب داغ


پرشین جوک

دوستان عزیز تمام سعی ما شاد کردن دل شما کاربران عزیز حتی لحظه ای می باشد. پس به مطالب این سایت به صورت طنز نگاه کنید.